Az érdemi részbe (a body tagek közé) természetesen azt írunk amit akarunk - vagy amit kell.
Előtte a Browser.php filet töltsük fel ugyanoda innen :
http://code.google.com/p/phpbrowscap/downloads/list
Elméletileg működnie kellene a sima get_browser() függvénynek is, ha a php.ini-ben ez a változó rendesen be van állítva. Nálam nem működött, és a szerver oldalon nem is tudom ezt módosítani ezért kellett trükközni egy kicsit. (létre kellett hozni egy írható könyvtárat is (6-ik sorban van használva). A lekérdezés kimenete valami ilyesmi lesz :
browser_name : Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:15.0) Gecko/20100101 Firefox/15.0.1 browser_name_regex : ^mozilla/5\.0 \(.*windows nt 6\.1.*wow64.*\).*gecko/.*firefox/15\..*$ browser_name_pattern : Mozilla/5.0 (*Windows NT 6.1*WOW64*)*Gecko/*Firefox/15.* Parent : Firefox 15.0 Platform : Win7 Platform_Version : 6.1 Win32 : Win64 : 1 Comment : Firefox 15.0 Browser : Firefox Version : 15.0 MajorVer : 15 MinorVer : 0 Frames : 1 IFrames : 1 Tables : 1 Cookies : 1 JavaScript : 1 JavaApplets : 1 CssVersion : 3 Alpha : Beta : Win16 : BackgroundSounds : VBScript : ActiveXControls : isMobileDevice : isSyndicationReader : Crawler : AolVersion : 0
Az alábbi adatokra van szükségünk :
- Operációs rendszer típusa (32/64 bites)
- Böngésző típusa és verziószáma
- Engedélyezve van-e a Java ill. a javascript
- Engedélyezve van-e az ActiveX (MSIE böngésző esetén)
A további információkat javascripttel kell lekérdezni, ami történhet egy lépésben is, ha van egy vizsgálat és a program javascript engedélyezése esetén további adatokat próbál meg összegyűjteni a kliensről. Itt most hosszan lehetne tovább sorolni, hogy az itteni információk után merre érdemes elindulni. Ha pl engedélyezett az ActiveX és a böngésző MSIE, akkor azon belül még sok mindent le lehet kérdezni az kliensről, stb. De ha pl mobiltelefon a kliens, akkor más dolgokkal kell próbálkozni.
Lehet egy gyors port scan-t is futtatni, néhány kritikus portra azt ellenőrizendő, hogy van-e tűzfal a gép előtt, ill. be van-e a gépen kapcsolva a tűzfal. De ez már attól is függ, hogy milyen kliens platformmal állunk szembe. A példánknál maradva a következőt látjuk : A platform windows7, tehát a backdoor-t erre kell kihegyezni. Ráadásul 64 bites úgyhogy érdemes erre is figyelni. Ezen kívül engedélyezve van a JavaApplet, esetleg azon keresztül lehet valamilyen visszafelé hatoló támadást kivitelezni. Ha a böngésző verziója nem a legfrisebb lenne, akkor böngésző elleni támadást is meg lehet próbálni - de manapság már elég ritka az ősrégi böngésző használata.
A következő lépésben már érdemes a saját web oldalunkra irányítani az áldozatot, mert így sokkal nagyobb mozgásterünk lesz. Eddig tulajdonképpen csak a felderítés és az információszerzés történt meg. Ha az eredmény nem volt megfelelő, akkor esetleg újra meg lehet ismételni egy másik linkkel az információszerzést.
Ezt az oldalt mindenkinek melegen ajánlom a figyelmébe !
VálaszTörléshttps://browsercheck.qualys.com/
Ahol egy nagy piros gomb jelenik meg az azt jelenti, hogy azon keresztül támadható a gép...